Сторінка психолога


Адаптація в дитячому саду і як допомогти дитині

 

                                                                                                      

 

Особливо актуальною, останнім часом, стала тенденція раннього визначення дитини в дошкільний заклад. У силу цього, в дитячих садах, для дітей раннього віку життя стали відкриватися спеціальні ясельні групи, розраховані на прийом дітей, починаючи з 10 місячного віку. Проблема адаптації дитини, з якою зіткнулися молоді батьки, здаючи дитини в дитячий сад в такому ранньому віці, стала каменем спотикання, подолати яку можна тільки при спільних зусиллях вихователів, психолога і батьків.

Для того щоб адаптація в дитячому саду, пройшла безболісно, батькам необхідно ознайомиться з деякими можливими труднощами і запастися необхідними знаннями щодо їх подолання. Адаптація — це здатність організму пристосовуватися до нового оточення або змінених життєвим умовам. Спостерігається два моменти адаптації — психологічний і біологічний. Необхідно знати, що найчастіше в адаптаційний період у дитячому незміцнілому організмі знижуються функції захисту, через це маленькі діти починають хворіти.

Основними умовами успішної та швидкої адаптації, є готовність усіх членів сім`ї, стосовно того, що дитині пора йти в дитячий сад, або залишатися вдома з нянею. В умовах будинку необхідно створити атмосферу позитивного сприйняття того факту, що дитина відправляється в дитячий сад, і це найцікавіше місце на землі. На рівні внутрішнього сприйняття дитина отримає такий же позитивний настрій, комфортно пройде адаптацію в дитячому садку, і вона легше впорається з необхідністю розставання з вами.

Граючи з дитиною на дитячому майданчику, звертайте його увагу, на інших діток, не втручайтеся в виникли конфліктні ситуації, надавайте дитині шанс навчити самостійно, справлятися з труднощами, знаходити вихід із ситуацій, вміти постояти за свої іграшки. Запрошуйте в будинок друзів з маленькими дітьми або самі ходите в гості — спілкування, навчить дитину грати з іншими дітками, ділиться іграшками, просити пограти чужими, обов`язково покажіть, як це робити, щоб ні хто не залишився ображений.

Зацікавить дитини грою в дитячий сад, імітуйте побутові процеси (прогулянку, сон, годування, одягання, висаджування на горщик), а також заняття та ігри. У ролі дитини може виступати як сама дитина, так і будь-яка іграшка. Показуючи дитині, що потрібно робити, обов`язково супроводжуйте свої дії словами: Зараз, Оленка, ми з тобою одягнемося, і підемо на прогулянку — дітки в дитячому саду, щодня гуляють на вулиці! »...

Якщо дитячий сад знаходиться недалеко від будинку, починайте знайомити малюка з його територією, відвідуйте ранкові та вечірні прогулянки, грайте з садовими дітьми, знайомтесь і запам`ятовуйте їх імена, для того щоб потім нагадати їх дитині. Консультація у психолога дошкільної установи, принесе користь, як вам, так і допоможе вашому малюкові пережити такий момент як адаптація в дитячому саду, який при виконанні вищезгаданого пройде непомітно.