Доктор радить, консультує, інформує

ПІДГОТУВАННЯ ДИТИНИ ДО ДИТЯЧОГО САДОЧКУ

Рано чи пізно, перед нами постає необхідність віддати дитину до дитячого садочка. І справа не тільки в тому, що мамі хочеться чи необхідно працювати, але у тому, що дитині час починати спілкуватися з іншими дітьми, щоб оволодіти навиками взаємодії з ними.

Перш ніж віддати малюка до дитячого садочка, батькам варто дізнатися вимоги до дитини, познайомитися з денним режимом. Малюка необхідно завчасно підготувати до дитячого садочка, варто розказати про сам заклад, його розпорядок, інших дітей. Влаштовуйте прогулянки на території дитячого садочка, нехай дитинка звикне до оточення. Усе має відбуватися поступово. Ваші хвилювання не повинні передаватися сину або доньці – для вас прогулянка у садочку має бути завжди приємною і радісною (принаймні так має думати ваша дитина). Усі негативні думки щодо обраного закладу мають обговорюватися без участі дитини. Іншим словами – менше негативних емоцій!

Перед вступом до дитячого садочка треба виконати усі необхідні профілактичні щеплення, пройти огляд у педіатра. Не буде зайвим провести загартувальні процедури, оскільки вступ до садочка це не тільки перший вихід дитини у суспільство, а ще й зіткнення з усім різноманіттям мікробів і вірусів, які оточують людину. У такому розумінні, вступ до садочка, по суті, є боцманським способом навчання плаванню. Оскільки «плавати» імунна система вчиться не одразу, то процес навчання дає слабинку, і дитина починає часто хворіти.

Чому діти при вступі до дитячого садочка часто хворіють?

• Малюки починають контактувати з іншими дітками, рухова активність і розумова робота ставлять підвищені вимоги до організму дитини, і якщо вона до таких змін у своєму житті не підготовлена, то погано адаптується у новому середовищі, часто хворіє, пропускає заняття

Як захистити організм дитини у таких випадках?

•  З метою профілактики захворюваності грипом дітям призначають натуральні препарати, які не викликають звикання.
 Призначати препарати може лише висококваліфікований спеціаліст. Чітко виконуйте всі призначення педіатра, і пам’ятайте, що самолікування може нашкодити дитині.

КОРИСНІ ПОРАДИ
  • Давайте дитині вітаміни лише за призначенням лікаря та на основі медичних рекомендацій. Завеликі дози вітамінів можуть привести до фатальних наслідків.
  •  Багато декоративних кімнатних рослин є отруйними. Знайдіть для них місце, яке буде недосяжним для дитини.
  • Алкоголь отруйний для малюка. Зберігайте всі алкогольні напої в зачиненій на замок шафі. Одразу виливайте недопиті алкогольні напої.
  •  Не накривайте скатертиною стіл, дитина може потягти її разом із предметами, які стоять на ньому.
  • Обмежуйте перебування дітей на сонці, щоб уникнути сонячних опіків.
  • Вода є однією з найбільших небезпек, із якими доведеться мати справу Вашій дитині – річки, ставки для розведення риби, криниці, бочки для дощової води. Усе це дуже приваблює дітлахів. Якщо такі водойми є поблизу Вашого дому, пильнуйте, щоб дитина не бавилася біля них сама.
  • Ліжечко, в якому спить дитина, повинно бути безпечним: каркас та кріплення надійними, відстань між рейками не більше 6 см, твердий матрац, відсутність шнурів і довгих зв’язок.
  • Для іграшок відведіть спеціальну поличку (шафа з дверцятами буде небезпечною, бо дитина може прищемити пальці).
  •  Електричні прилади, дрібні предмети, голки, ножиці, леза бритви або речі, які легко б`ються треба прибрати в закриті шафи та місця поза межами досяжності дитини.
  •  Електричні розетки необхідно закрити заглушками, а електроприлади, якими у даний момент ніхто не користується, вимкнути з мережі.
  •   Батькам не варто вживати гарячі страви і брати гарячі предмети, якщо малюк знаходиться на руках.
  • Шафка з ліками повинна бути завжди закритою.
  • Малюк не повинен бігати, якщо його рот наповнений їжею.
  •  Не залишайте дитину одну у ванні. Двері у ванну кімнату повинні бути завжди зачинені, а дверний замок розташований так, щоб дитина не могла його відкривати.
  •  Не підпускайте до малюка тварин, навіть дружелюбно налаштованих, вони можуть виявити непередбачувану реакцію.
  • Треба купувати дитині лише ті іграшки, які мають сертифікат якості і відповідають віку малюка.
  • Маленьку дитину треба саджати в дитяче автомобільне крісло.
  • У дорогу варто брати улюблені м`які іграшки, щоб розважити дитину.
ЩО НЕОБХІДНО ЗРОБИТИ, ЩОБ ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕКУ ДИТИНИ :
  •  визначити правила безпеки і послідовно їх дотримуватися;
  •  пояснити причини, які лежать в основі правил;
  • повторювати дитині правила щоразу, коли вона намагається порушити їх. Так дитина зрозуміє, що небезпечні дії є несхвальними і неприйнятими.
  • перш ніж Ваша дитина запам’ятає правила, треба багато практики й повторень. Це потребує терпіння.
Дотримання простих правил збереже Ваших дітей від нещастя!